2009. szeptember 13.-a megható pillanatokat és boldog nosztalgiát jelentett mindenki számára a Magyar Dal gálaestje a Vígszínházban. A Magyar Dal Napja azért jött létre, hogy "Legyen a dal mindenkié!".
Szintén a jól ismert 4 barátnőmmel (Vígkommandó tagjaival: Timivel, Nikivel, Petrával és Viviennel) érkeztem a hagyományteremtő gálára. A szokásos helyünkön (a művészbejáró melletti padokon) vártuk izgatottan Esztert (aki még nem tudná, ő a Vígszínház project menedzsere), aki egyszer csak megjelent a művészbejáró kapujánál és azonnal behívatott minket! :) Amint beérkeztünk, hallottuk, hogy a színészek próbálnak még egy kicsit és Eszenyi Enikő a díszletet tökéletesíti! Eszter bemutatott minket a színpadi felügyelőnek, aki mondta, hogy az ő kis irodájában nyugodtan lepakolhatunk! A fő ok, hogy oda kerültünk az volt, hogy nem tudtuk mi lesz a mai feladatunk… nemsokára ám ez kiderült, nem volt más, mint a múltkori, fogadni a vendégeket, segíteni nekik, ha esetleg nem tudnák, hogy mi merre található! Hamar eltelt ez az idő és a vendégek nagy része már helyet foglalt, így gondoltuk, most már is beülhetünk! Az előadás pontban kezdődött. Ezen a napon olyan kiváló művészek tisztelték meg a Vígszínházat a jelenlétükkel, mint Másik János, Bródy János, akivel a közönség együtt énekelt a Ha én rózsa volnék összes versszakát, Zorán, Geszti Péter, Dés László, Várkonyi Mátyás, Melis László, Darvas Ferenc és nem utolsó sorban Presser Gábor, aki nélkül a Magyar Dal Napja nem születhetett volna meg. Az esten jól ismert slágerek, nagysikerű musical-részletek szólaltak meg, mint a Dzsungel könyve és a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról. Patrícia az utóbbiból adott elő egy részletet! Igazi meglepetés volt a bejelentés, hogy a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról lemeze elérte a 750.000 eladott példányt. Ebből az alkalomból Hollós Máté, a Hungaroton Records ügyvezető igazgatója átadta a Gyémántlemezt az alkotóknak, művészeknek. Sokan személyesen vették át a plakettet. A díjazottak teljes névsora: Radnóti Zsuzsa, Pós Sándor, Jánoskúti Márta, Marton László, Laux József, Somló Tamás, Kemény György, Egri Márta, Hegedűs D. Géza, Koltai Róbert, Kovács István, Kútvölgyi Erzsébet, Oszter Sándor, Kern András, Lukács Sándor, Nagy Gábor, Béres Ilona, Balázs Péter, Ernyei Béla, Koncz Gábor, Szegedi Erika, Almási Éva, Adamis Anna, Tahi Tóth László és természetesen Presser Gábor. A végén egy közös dalt adtak elő a színészek és a zenészek, ami nem volt más, mint a sikeres és a 700. előadáson túljátszott Padlásból a Varázskönyv, ennek a szövegét a nézők egy része meg is kapott nyomtatványban, melynek a hátulján a gálán résztvevők aláírásai szerepeltek! Amint vége lett az előadásnak, én természetesen már vártam Patríciát, aki meg is érkezett kis kosárral a kezében, hazafele indulván! Beszélgettünk egy kicsit, készítettünk közös képet, majd mindketten elindultunk…!
Képeket a Dal Napjáról itt találtok, ahová még a Varázskönyv szövegét és az aláírásokat is beszkenneltem Nektek! A közös képünket Patríciával pedig itt nézhetitek meg!
A Suhanj! Alapítványt 2010. június 23-án alapította Kovács Patrícia és Gusztos Péter.
Célja, hogy megossza a mozgás örömét sérült és fogyatékkal élő gyermekekkel.
Dátum: 2010-től Miről szól?
Kollegák megszólaltatása, hogy szemben a kamerámmal mondjanak egy pár szót Patríciáról, ami spontán az eszükbe jut Róla. Lehet ez egy kedves emlék, egy próbafolyamat, egy színdarabi helyzet vagy véleményalkotás! Eddigi közreműködők: Juhász István, Bata Éva, Fenyő Iván, Pokorny Lia, Egyházi Géza