1984-től hivatalosan is szeptember 21. a Magyar Dráma Napja, mely dátum Az ember tragédiája ősbemutatójához, 1883. szeptember 21-hez köthető. 20.-án a Pesti Színházban ünnepelt a szakma és a közönség vetítéssel, beszélgetésekkel, kiállítással, könyvvásárral, felolvasószínházzal.
A Vígkommandó ezt a csodás eseményt sem hagyhatta ki! Mi már 12.00-ra ott voltunk ám maga az ünnepély 13.00-kor kezdődött. Eszter 12.30-ra kijött értünk és megcsodálhattuk az akkor már teljesen készen álló új Pesti színházat! :) Hamarosan megkaptuk, hogy mi is lesz az aznapi feladatunk! A bejárati ajtóknál állva szedtük a belépőket illetve egy kis szóróanyagot adogattunk az érdeklődőknek! A színházbarátoknak koradélutántól egészen késő estig ajánlotta a színház a programokat, kedvükre válogathattak a múltidéző, illetve a 2009-2010-es vígszínházi bemutatókhoz kapcsolódó műhelybeszélgetések, vetítések, kiállítások és felolvasószínház kínálatából. Az emeleten olyan legendás előadások felvételeit nézhette meg a közönség, mint a Házmestersirató, a Macskajáték, az Ahogy tesszük és a Fekete Péter.
Az első állomás ahova elkalauzolt minket a Pesti színház, az a VÍGMOZI volt, ahol Kornis Mihály Kozma című darabját nézhettük meg felvételről Horvai István rendezésében, Törőcsik Mari, Pap Vera, Eszenyi Enikő és Reviczky Gábor főszereplésével. Szerintem ez egy fantasztikus élmény volt mindannyiunknak, hogy olyat láthattunk, ami már több, mint 20 éves felvétel! Miután ennek vége lett Kovács Krisztina dramaturg faggatta a szerzőt és a szereplőket. A beszélgetés után egy kis szünet következett, de persze nem sokáig tartott! A csöngetésre mindenki elfoglalta a megszokott kis helyét! Mi természetesen az első sorból élvezhettük végig azt a csodálatos délutánt! 16.15-től Molnár Ferencről, a Vígszínház házi szerzőjéről beszélgetett Vitray Tamás Marton Lászlóval és Horváth Ádámmal. Molnár Ferenc csillogó humorának és kivételes színpadi érzékének illusztrálására Kovács Patrícia, Reviczky Gábor és Szemenyei János olvasott fel egy jelenetet Az ibolya című darabból, melyet december közepétől láthat a közönség a Pesti Színházban az Egy, kettő, hárommal együtt, Szabó Máté rendezésében. Erről hoztam is egy kis videót, Patríciáék 1.29-től vannak! ;)
Ahogy Paciék előadták a részletet a darabból Marton László főrendező mesélt a külföldi Molnár-sikerekről, és az első hazai Molnár-bemutatója kapcsán a Játék a kastélyban- ról. Horváth Ádám (televíziós rendező, Molnár Ferenc unokája) elárult néhány érdekességet a darab keletkezéséről. A beszélgetés zárásaként a Ne takarj Sárközy! címen ismert jelenet hangzott el Eszenyi Enikő és Fesztbaum Béla előadásában. Majd következett egy újabb pár perces szünet! Amint kiléptünk a nézőtérről a dráma napja szó szerint drámává vált a számomra, ugyanis Patrícia hagyott egy üzenetet, azzal, hogy ne haragudjak, de el kellett mennie, mert közbejött Neki valami, de azért reméli, hogy tetszett a néhány perces részlet az előadásukból! Ekkor úgy döntöttem, hogy már nem sokáig maradok, hisz nincs Kiért…! A Vígkommandó többi tagja még ott maradt Eszenyi Enikő miatt, addig én elmentem levegőzni egyet, sétálgattam a Váci utcán és amikor vége lett a Dráma Napjának, visszamentem a lányokhoz, elköszöntünk, majd mindenki elindult hazafele…
Képek értelemszerűen így nem készültek, de az Interneten találtam kettőt, azt megnézhetitek itt!
A Suhanj! Alapítványt 2010. június 23-án alapította Kovács Patrícia és Gusztos Péter.
Célja, hogy megossza a mozgás örömét sérült és fogyatékkal élő gyermekekkel.
Dátum: 2010-től Miről szól?
Kollegák megszólaltatása, hogy szemben a kamerámmal mondjanak egy pár szót Patríciáról, ami spontán az eszükbe jut Róla. Lehet ez egy kedves emlék, egy próbafolyamat, egy színdarabi helyzet vagy véleményalkotás! Eddigi közreműködők: Juhász István, Bata Éva, Fenyő Iván, Pokorny Lia, Egyházi Géza